parallax background

Nazywam się Paweł Baliński i wiem, jak poprawić zdrowie zwierząt i zwiększyć produktywność w Twoim gospodarstwie.


Jak to wszystko się zaczęło?
Dlaczego moja praca to również moja pasja?

Zwierzęta towarzyszą mi od dziecka.

Pomagałem moim rodzicom przy hodowli krów mlecznych będąc jeszcze dzieckiem.Tak zaczęła się moja pasja i praca ze zwierzętami, a także zdobywanie doświadczenia.

Wiedziałem już, co chcę robić w życiu i co daje mi radość, dlatego wybrałem Technikum Rolnicze, a następnie studia na kierunku Zootechnika na UWM w Olsztynie.

Dziś jestem właścicielem firmy AGRO FEED CONSULTING oraz współwłaścicielem marki BOVINO.

Moją pracę porównuję trochę do pracy… detektywa.

Lubię zwierzęta i lubię też swoją pracę. Wymaga ona dostosowania się do ciągle zmieniających się warunków. Praca ze zwierzętami to nie taśma produkcyjna w fabryce. W hodowli zawsze coś się dzieje, jest bardzo wiele zmiennych, które trzeba uwzględnić.

Czasami śmieję się w myślach, że to, co robię, przypomina czasami pracę detektywa. To dlatego, że jeśli coś dzieje się np. z parametrami mleka, rozrodem, wydajnością zwierząt, muszę przeanalizować całe funkcjonowanie gospodarstwa i znaleźć źródło problemu. A to często nie jest łatwe zadanie!

Zazwyczaj jest tak, że wiele czynników wpływa na efekt końcowy. Jeśli chociaż jeden z nich działa negatywnie na zwierzęta, to odbija się to na to całościowym funkcjonowaniu ich organizmu.

Wierzę w to, że poprzez prawidłowe bilansowanie dawek pokarmowych można osiągnąć doskonałe wyniki produkcyjne, z zachowaniem zdrowotności i długowieczności zwierząt, poprawiając jednocześnie opłacalność produkcji poprzez obniżanie kosztów.

Dlaczego stworzyłem markę Bovino?


Przez wiele lat pracowałem w firmach paszowych zdobywając wiedzę praktyczną i cenne doświadczenia, na stanowisku Doradcy Żywieniowego oraz Produkt Menadżera.

W pewnym momencie stwierdziłem, że chcę iść własną drogą. Chciałem tworzyć produkty według własnych, unikalnych receptur i przede wszystkim mieć pewność, że tym samym oferuję swoim klientom najwyższą jakość.

Wtedy narodził się pomysł, aby stworzyć markę Bovino.

Własna marka daje mi możliwość współpracy z wieloma firmami, dostęp do najnowszych technologii oraz umożliwia mi swobodę pracy i działania. Dzięki temu jestem niezależny i mogę realizować swoją pasję, czyli doradztwo żywieniowe oraz pomagać coraz większej ilości hodowców.


Zobacz wszystkie produkty

Oto nasz zespół


Jesteśmy grupą specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w żywieniu zwierząt oraz w doradztwie zootechnicznym. W naszej pracy kierujemy się nadrzędnymi wartościami, czyli partnerstwem, zaufaniem oraz wieloletnią współpracą z hodowcami.

Doradca Żywieniowy, który nie doszkala się, nie idzie z duchem czasu i nie interesuje się nowościami w świecie żywienia zwierząt, ryzykuje tym, że prędzej, czy później popełni błąd.


A ten błąd nie odbije się tylko na nim, ale również na hodowcach, którzy mu zaufali.

Ja każdego dnia podnoszę swoją wiedzę i doświadczenie na wyższy poziom, aby móc być jeszcze lepszym w tym, co robię i aby zaoferować swoim klientom usługi na możliwie najwyższym poziomie.

Oto niektóre szkolenia, które odbyłem:

 • CowSignals (Holandia 2015)
 • „Odkrywanie sekretów żywienia aminokwasami – praktyczne zastosowania” (Włochy 2016)
 • „Znaczenie koncepcji bilansowania aminokwasów i praktycznych aspektów wdrażania w celu maksymalizacji efektów produkcyjnych (Portugalia 2017)
 • VI Edycja ALTA Dairy School „Komfort i żywienie w hodowli bydła mlecznego” (Ślesin 2017)

Gdybym miał opowiedzieć o tym,
co robię w liczbach…

 • Paweł Policht
  Współpracę z Pawłem Balińskim zacząłem jeszcze na starej oborze, w doju było wtedy 70 krów. Obecnie doję 130 krów na nowej oborze z dwoma robotami udojowymi. Zawszę mogę polegać na fachowym doradztwie Pawła, na jego wiedzy oraz na partnerskim podejściu do współpracy. Jest bardzo dobrym specjalistą mogę Go polecić każdemu hodowcy, który chce poprawić swoje wyniki produkcyjne w gospodarstwie.
  Paweł Policht
  Gospodarstwo 137 krów, 10 585 tyś. wydajność | Miejscowość Nowa Wieś
 • Z Pawłem Balińskim współpracuję od 8 lat. Najbardziej w Pawle cenię sobie fachowe doradztwo i pomoc, nie tylko w zakresie żywieniowym. Wiem, że zawsze mogę liczyć na Jego wsparcie.
  Jarosław Krzykowski
  Gospodarstwo 116 krów, 10 192 tyś. wydajność | Miejscowość Szla
 • Jarosław Drogosz
  Paweł doradza na moim gospodarstwie od kilku lat, natomiast już po wprowadzeniu paru zmian w żywieniu i utrzymaniu zwierząt – zauważyłem poprawę. Dla mnie najważniejsze są zdrowe krowy i oczywiście to co ostatecznie przynosi mi zysk – czyli ilość mleka w zbiorniku. Dzięki dobremu żywieniu i zastosowaniu się do wskazówek Pawła mam jedno i drugie.
  Jarosław Drogosz
  Gospodarstwo 63 krowy, 10 168 tyś. wydajność | Miejscowość Szymaki
 • Od kilku lat współpracuję z Pawłem Balińskim w zakresie doradztwa żywieniowego. Dzięki naszemu zaangażowaniu, stosuję w swoim gospodarstwie różne innowacje w żywieniu swoich zwierząt, co przekłada się na wysoką wydajność oraz zdrowotność mojego stada.
  Waldemar Plantowski
  Gospodarstwo 80 krów, 11 171 tyś. wydajność | Miejscowość Olszewo-Borzymy
 • Dzięki współpracy z Pawłem udało mi się znacznie obniżyć koszty żywienia krów. Przestałem stosować wysokie dawki gotowych granulatów, sam robię paszę treściwą na gospodarstwie. Mam teraz niższe koszty żywienia oraz lepszą wydajność.
  Grzegorz Goździewski
  Gospodarstwo 56 krów, 12 296 tyś. wydajność | Miejscowość Pokojewo

Chciałbyś poznać więcej opinii na temat moich działań? Przejdź do zakładki poniżej:

Skontaktuj się ze mną


Chcesz umówić się na wstępne konsultacje lub masz jakieś pytania? Wyślij mi wiadomość. Odpowiem tak szybko, jak to możliwe.

ADRES
AGRO FEED CONSULTING
Paweł Baliński

Kamionek 7/1
12-100 Szczytno

Produkt Menadżer ds. bydła/ Doradca ds. żywienia zwierząt

Region: Warmińsko-Mazurskie, Mazowieckie, Podlaskie


NAPISZ LUB ZADZWOŃ

pawel@agrofeed-balinski.pl

+48 667 38 65 88